Cel główny projektu
Celem głównym projektu „Skuteczny outplacement" jest uzyskanie bądź otrzymanie zatrudnienia przez 60 osób (36 kobiet, 24 mężczyzn), które stanowią grupę docelową projektu(osoby zamieszkujące/pracujące w woj. kujawsko-pomorskim, które są przewidziane do zwolnienia, zagrożone nim lub zostały zwolnione w okresie do 6m-cy z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo odchodzących z rolnictwa, posiadających gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2ha przeliczeniowo lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS, planujących podjąć zatrudnienie poza rolnictwem).
Projekt jest skierowany do 60 osób fizycznych (36K, 24M) zamieszkujących/pracujących na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, w tym: osób zwolnionych w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, osób odchodzących z rolnictwa (15 osób, w tym 9K i 6M) z przyczyn dotyczących zakładu pracy, osób odchodzących z rolnictwa (15 osób, w tym 9K i 6M), posiadających gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS, planujących podjąć zatrudnienie poza rolnictwem. Powyższe cechy grupy docelowej są jednymi istotnymi z punktu realizacji projektu w odpowiedzi na sytuację problemową i zostały dobrane tak, aby nie stanowiły dodatkowych barier uczestnictwa we wsparciu projektowym, gdyż mogłoby to nosić znamiona działań dyskryminacyjnych.
Grupę docelową tworzą:
• 15 osób to osoby odchodzące z rolnictwa, posiadające gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS, planujący podjąć zatrudnienie poza rolnictwem,
• 30 osób to osoby przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z przyczyn dotyczących zakładu pracy,
• 15 osób to osoby zwolnione w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy z przyczyn dotyczących zakładu pracy,
• 60 osób to liczba uczestników projektu.
Zapewniona jest możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu wyłączania społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO.
W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia:
1. Doradztwo zawodowe wraz z opracowaniem IPD,
2. Pośrednictwo pracy,
3. Szkolenia zawodowe i kursy.
Szkolenia będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestnika projektu (określonymi w IPD) oraz zdiagnozowanymi potrzebami właściwego lokalnego lub regionalnego rynku pracy. Szkolenia realizowane w projekcie pełnią następujące warunki:
- Każdorazowo, uzyskanie kwalifikacji zostało poprzedzone walidacji i certyfikacji,
- Szkolenia kończą się egzaminem zewnętrznym,
- Każdemu uczestnikowi szkoleń wydany zostanie certyfikat rozpoznawany w danej branży lub świadectwa potwierdzającego uzyskanie kwalifikacji w zawodzie, a w przypadku kompetencji, dokument potwierdzający ich nabycie, zawierający informacje nt. uzyskanych efektów uczenia się w rozumieniu wytycznych w zakresie monitorowania
Rekrutacja uczestników:
Rekrutacja będzie realizowana w sposób jawny i bezstronny, systematycznie, przez cały okres realizacji projektu. Procedura rekrutacyjna zostanie przeprowadzona w biurze projektu otwartym od 8.00 do 16.00 w dni robocze. Projekt zakłada procedury, które zastosujemy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji problemowych, takie jak: przedłużenie godzin pracy biura projektu, utworzenie dodatkowych punktów rekrutacyjnych, bezpośredni dojazd do uczestnika.
Etapy rekrutacji:
1. Zebranie formularzy- dokumenty będą zbierane w biurze projektu.
2. Weryfikacja kryteriów formalnych (oświadczenia/zaświadczenia): spełnienie warunków uczestnika projektu.
3. Przyznanie punktów premiujących (oświadczenia) osobom, które spełniają poniższe warunki:
-zamieszkują miasta średnie, w tym miasta tracące funkcje społeczno-gospodarcze- 1 pkt.,
-wykształcenie na poziomie ISCED 3- 2 pkt.
4. Utworzenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie, spełniających kryteria formalne i posiadających największą liczbę punktów premiujących( w przypadku takiej samej liczby punktów decydować będzie kolejność zgłaszania).
5. Utworzenie listy rezerwowej(szeregowanie analogiczne).
6. Powiadomienie kandydatów o wyniku procedury (kontakt telefoniczny lub mailowy)
Wszelkie informacje dostępne pod numerem tel.: 694 980 368 oraz w biurze projektu: ul. Dworcowa 65 88-100 Inowrocław. Instytut Rozwoju i Innowacji Euro-Konsult tel.: 81 534 73 37 Email: torun@euro-konsult.pl.